Telefón

+421 34 777 0 378

Kontakt na ambulanciu:

+421 903 656 324

Náš zber výborných jahôd v Kútoch….

Júnový výlet do známeho pútnického miesta Marianka, múzea dopravy v Bratislave a na Slavín

Humorné divadelné predstavenie „Stará dievka a čert“ v našom domove dňa 3.6.2024

Májová opekačka v našom parku

Pekný výlet do Eko Parku Piešťany

Svoje výrobky sme v sobotu 11.5.2024 predávali na Sekulskom jarmoku remeselníkov

Navštívili nás poľovníci z Moravského Svätého Jána, priniesli nám ukázať zvieratá, ktoré žijú v okolitých lesoch a predviedli nám ukážky práce svojich psov pri love zvierat.

Aj u nás sme stavali máj

Fašiangovú zábavu sme si užili v Zariadení sociálnych služieb Pod Hradom, kde sme vyhrali v tombole krásne veci. Ďakujeme

Dátum: 15.2.2024

Fašiangy sme mali plné zábav. Boli sme na Valentínskom bále v Borskom Sv. Jure

Dátum: 14.2.2024

Minulý víkend sme oslavovali fašiangy ako každý rok maškarákom. Do tanca nám hrala živá hudba a boli s nami aj kamarátky z DSS Borského Sv. Jura 🥳💃🕺🎶🎵🎉

Dátum: 8.2.2024

Gratulujeme našim jubilujúcim a prajeme veľa zdravia, šťastia a lásky 🥳🎂🍀

Dátum 2.2.2023

Štvrtkové popoludnie sme strávili v Kine Záhoran v Malackách, v príjemnej spoločnosti našich kamarátok z DSS Borský Svätý Jur. Ale sme sa nasmiali. Ďakujeme

Dátum: 25.1.2024

2023

Vianoce sa blížia a aj u nás sa pečie 🎄❄️🌟🎊

Aj takéto krásne výrobky vyrábame a predávame na vianočných trhoch

Divadlo 11/2023

Dňa 21.11.2023 sa naši prijímatelia vybrali na dobrodružnú, náučnú a zábavnú „Cestu slovenskou históriou“, v podaní spoločnosti Via Historica – šerm, divadlo, história. 

Našlo sa aj zopár odvážlivcov, ktorí sa dobrovoľne zapojili do tohto predstavenia. 👏🤗

Výlet Tatry november 2023

Náš tohtoročný výlet do Tatier.

A čo sme všetko videli a navštívili? Tak napríklad: Drevený artikulárny kostol (zapísaný do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO) a Nový evanjelický kostol v Kežmarku, spríjemnili sme si deň kávičkou a zákuskom; dali sme si prechádzku pri Štrbskom Plese; potom sme navštívili Podtatranské múzeum v Poprade, kde sme si pozreli expozície „Kniežacia hrobka z Popradu“ a „Poprad a okolie v zrkadle vekov“; vychutnali sme si bryndzové halušky v Kolibe Kamzík v Starom Smokovci; peknú a zdravotnú prechádzku sme si dali v Tatranskej Lomnici, počasie nám dovolilo vidieť Lomnický štít v plnej kráse a prechádzku sme ukončili v cukrárni, kde mali výstavu retro hračiek.

Tešíme sa zasa na budúci rok 👋⛰️🌲🌄☕🍰⛪🗻

Príprava na Halloween 09/2023

Dnešná zábava, tvorenie a prípravy na Halloween. Aj v našich dielničkách sa venujeme tekviciam. Ich kúpou nás podporíte na jarmoku v Moravskom Svätom Jáne. 👍🎃

Hasiči 08/2023

V utorok 8.8.2023 sme využili krásny slnečný deň za účasti dobrovoľných hasičov zo Sekúl. Umožnili nám aj vyskúšať si striekanie z hadíc. Súčasne sme si spríjemnili poobedie opekačkou a dobrou hudbou.

Navštívili sme krypty v Malackách, vypočuli sme si ich históriu a prezreli sme si hroby pochovaných panovníkov a františkánov, zároveň sme sa príjemne v horúcom počasí schladili. Nechýbal chutný obed v Zámockej reštaurácií a výlet sme zakončili nákupmi v obchodnom centre.

06/2023

“ Už tradičný v poradí tretí ročník podujatia s názvom „Slnečný deň“ naozaj sprevádzalo horúce slnko. Naši kamaráti z DSS Borský Svätý Jur, DSS Bojková a z Betánie Senec nás poctili svojou prítomnosťou a spríjemnili nám deň. Sme radi, že sme medzi nami mohli privítať aj vzácneho hosťa – vicežupanku TTSK Mgr. Veroniku Buc, PhD., ktorá bola u nás prvýkrát a svojim bezprostredným prejavom nás povzbudila do ďalších dní. Nechýbal ani pán starosta obce Moravský Svätý Ján – p. Anton Emrich. Celý čas sme sa pýšili výrobkami z našich dielní. Radi sme privítali aj VDP z farnosti Kuklov, ktorý naše duchovno obohatil odslúženou svätou omšou v našej kaplnke. Zábavu zabezpečila kapela pána Vávru z Malaciek a o dobré jedlo – guláš sa postarali sponzori pán Šišulák a pán Polák. Občerstvenie dodali každoroční ďalší sponzori. Všetkým sponzorom touto cestou srdečne ďakujeme. Náš veľký deň sa vydaril a už teraz sa tešíme na ďalší ročník.“

V našej obci sa koná výstava miestneho umelca s názvom „Chrena Jozef: 1983 – TVORBA – 2023“. Najviac nás zaujali obrazy našej obce z minulosti.

Znovu sme strávili pekný deň na výlete na hrade Červený Kameň. Spravili sme si zastávku aj v Modre, dali sme si kávičku so zákuskom a ochutnali zmrzlinu. A že bolo všetko výborné. 

Ďakujeme za pozvanie na 10. ročník tanečného popoludnia „LET’S DANCE“ v DSS a ZpS Senica. Užili sme si to, stretli sme plno kamarátov a odišli s krásnymi zážitkami.

06/2023

Orechová Potôň – výlet 05/2023

Krásny slnečný deň sme strávili v Orechovej Potôni, pozreli sme ZOO Malkia Park, Slovakia ring a samozrejme nechýbala kávička a nanuk.

Divadlo

Ďakujeme obci Moravský Svätý Ján, že nám umožnila zúčastniť sa divadelnej komédie

„Tri letušky v Paríži“.

Zároveň ďakujeme hercom za skvelé vystúpenie, krásny večer a už sa tešíme na ďalší.

Účasť na 19.zimnej olympiáde v Česku

V dňoch 17.2. až 19.2.2023 sa zúčastnilo družstvo 3 športovcov/ prijímateľov s.s. z DSS Moravský Sv. Ján spolu so sprievodcami z radu personálu na športovej olympiáde vo Frýdku Místku v Česku.

Na olympiádu sme dostali pozvanie od Handicap centrum Škola života Frýdek-Místek, o.p.s. v spolupráci s KO SPMP v ČR, ktorý zorganizoval už 19. ročník tejto celoštátnej zimnej športovej olympiády pre ľudí s mentálnym postihnutím s medzinárodnou účasťou.

Akcia prebehla v uvedenom termíne v Penzione u přehrady Morávka podľa vopred zaslaných propozícií.

V piatok 17.2.2023 sme po skorom obede odcestovali našim mikrobusom z DSS Moravský Sv. Ján, mali sme pred sebou cca 300 km do cieľa. Krátko po 16. hod. sme prišli do  penziónu U přehrady Morávka v obci Morávka, neďaleko od Frýdku-Místku.

Po príchode sme zaregistrovali naše družstvo. Každý športovec a každé družstvo dostali svoje číslo, pod ktorým boli zaevidovaní a v športových disciplínach hodnotení bodmi. Následne sme sa ubytovali. Do 18. hod. sme mali voľno, nasledovalo privítanie všetkých účastníkov a všetkých družstiev. Po večeri od 19. hod. bol spoločný program pre všetkých: informácie k nasledujúcemu dňu, stretnutie vedúcich družstiev, vzájomné zoznamovanie, vymieňanie skúseností, informácií a diskotéka. Večierka o 20.30 hod., lebo sobota bola súťažným dňom. Po večierke sme si ešte na izbe s prijímateľmi s.s.  zopakovali dôležité body nasledujúceho dňa.

V sobotu 18.2.2023 boli raňajky o 8.00 hod. Po raňajkách sme dostali aktuálne informácie o mieste, spôsobe a priebehu športových súťaží. Keďže sneh sa v priebehu posledného týždňa roztopil a navyše celú sobotu silno pršalo, disciplíny sa konali v priestoroch penziónu. O 9. hod. sme napriek dažďu nastúpili vonku na slávnostné zahájenie 19.zimnej olympiády, pri zvuku hymny bol zapálený olympijský oheň. Moderátor podujatia privítal športovcov aj hostí. Nasledovalo viacero príhovorov hostí a samozrejme riaditeľa tejto olympiády. Boli predstavené všetky družstvá, rozhodcovia,  a organizačný tím. Vrátili sme sa do penziónu a zaujali sme pozíciu pri štarte, aby sme boli pripravení. Celé naše družstvo bolo oblečené v jednotných dresoch s označením nášho domovského DSS a župy.

Organizátori pripravili v provizórnych podmienkach päť rôznych disciplín: beh s prekážkami, hod loptičkou na cieľ, strieľanie do bránky, beh s loptičkou na lyžičke a streľba. Dopoludnia sa vystriedali všetci účastníci, čas pred štartom a po absolvovaní disciplín sme si vyplnili hrou „meno, mesto, zviera, vec“. Nasledoval obed a po obede hodina voľna, ktoré sme využili na prechádzku v okolí penziónu. Boli sme pri priehrade, ktorá je t.č. v rekonštrukcii. Popoludní pokračovali závody štafiet. Po ukončení všetkých disciplín, o 17. hod. večer nastúpili všetky družstvá vonku na slávnostné ukončenie 19. zimnej olympiády. Po zhasnutí olympijského ohňa bol ešte ohňostroj.

O 18.hod. bola večera a po večeri nasledovalo vyhlásenie výsledkov súťaže, vyhlásenie víťazov a odovzdávanie cien.

Družstvo športovcov z DSS Moravský Sv. Ján tvorili 3 prijímatelia s.s., konkrétne

 • Martin Čanaky
 • Zdenko Hmirák
 • Jaroslav Machala

Dosiahli skvelý výsledok, získali sme nasledujúce aj medailové pozície:

 • 2. miesto jednotlivci Martin Čanaky, čas 1 min.32 sek
 • 5. miesto jednotlivci Zdenko Hmirák, čas 1 min.42 sek.
 • 24. miesto jednotlivci Jaroslav Machala, čas 2 min.23 sek.
 • 2. miesto v štafete družstiev, čas 4 min.55 sek.

V nedeľa 19.2.2023 boli raňajky o 9. hod. Pred raňajkami sme si zbalili všetky veci a naložili do auta. Po raňajkách sme sa dlho lúčili so všetkými kamarátmi. Smutní z lúčenia ale šťastní z dosiahnutých výsledkov sme nasadali do auta na cestu domov. Znovu sme mali pred sebou cca 300 km cesty, ktorá síce v daždi, ale inak v pohode a rýchlo ubehla. Do DSS sme sa vrátili popoludní a prijímatelia s.s. stihli aj neskorý obed.

Ide už o opakovanú účasť športovcov z DSS Moravský Sv. Ján na takomto podujatí. Sme nesmierne hrdí na naše medailové umiestnenie. Pre prijímateľov s.s. je to motivácia k pohybu, k trénovaniu, k rôznym pohybovým aktivitám. Vidia za tým ďalšiu účasť na skvelej akcii, kde si našli nových kamarátov, zažili veľa nového a nepoznaného. Pre personál DSS je to skvelá ukážka toho, aké výsledky sa dajú dosiahnuť so systematickou prípravou športovcov/ prijímateľov s.s.

Účasť na Olympiáde bola finančne podporená z projektu Priama podpora transformácie v podmienkach DSS pre dospelých Moravský Sv. Ján.

Výstava fotografií Nezávislý život

V rámci prípravy na nezávislý život a získavania skúseností sme sa zúčastnili so šiestimi prijímateľmi s.s. a dvoma sprievodcami 21.3.2023 na putovnej výstave fotografií. Výber prijímateľov s.s. bol založený na ich vlastnom chcení sa zúčastniť a obmedzený bol počtom, aby sme boli malá homogénna skupina.

Výstava fotografií zachytáva proces DI – zmenu starostlivosti o zdravotne znevýhodnené osoby z veľkokapacitných na príjemné menšie komunitné zariadenia. Bratislava sa tak stala po Banskej Bystrici a Prešove tretím mestom, ktoré hosťuje túto unikátnu výstavu zachytávajúcu život v zariadeniach sociálnych služieb.

Možnosť žiť nezávislý život v komunite s primeranou podporou je jedným z hlavných poslaní deinštitucionalizácie. Projekt DI prináša zásadnú zmenu obsahu a formy poskytovania sociálnych služieb, ktorá významne posilňuje ľudsko-právnu pozíciu občana ako ich prijímateľa. Cieľom uvedených zmien je poskytovanie sociálnych služieb, individuálne nastavených na adekvátnu sociálnu i odbornú podporu, plné rešpektovanie a naplnenie ľudských práv a ľudskej dôstojnosti. 

Výstava sprostredkováva život v zariadeniach sociálnych služieb formou 20 fotografií. Fotografie dokumentujú stav vo vybraných zariadeniach sociálnych služieb, ktoré sa zapojili do tohto projektu. Tieto zariadenia sa vydali na cestu zmeny.

Na výstavu sme cestovali vlakom z MSJ. Vystúpili sme v BA na hlavnej stanici, ďalej sme pokračovali električkou do stredu mesta. Pešo sme prišli k Zichyho palácu, kde sa uvedená výstava konala. Po zhliadnutí výstavy sme si urobili prechádzku po starom centre Bratislavy. Prialo nám počasie, bolo jasno a slnečno, prijímatelia s.s. sa opakovane v meste fotili pod Michalskou bránou, pri Čumilovi, pri Dunaji, pri národnom divadle a s bratislavským hradom v pozadí. Dlhú prechádzku sme zavŕšili občerstvením v Mc Donalde. Následne sme sa električkou presunuli znovu na hlavnú stanicu a vlakom sme sa vrátili do DSS.

Prijímatelia s.s. mali výborný zážitok, novú skúsenosť, spoznali nové prostredie. Exkurzia splnila svoj účel.

Ples Vstúpte, n.o.

Dvaja prijímatelia s.s. z DSS Moravský Sv. Ján sa zúčastnili 3.2.2023 na tradičnom plese organizovanom n.o. Vstúpte v Malackách. Vstúpte, n.o. poskytuje sociálne služby občanom so zdravotným znevýhodnením v regióne okresného mesta Malacky.

Martin aj Stano mali zabezpečené veľmi pekné spoločenské oblečenie na ples, ktoré dostali darom. Lístky na ples a tombolu si zakúpili z vlastného vreckového. Sedeli pri veľkom stole spolu so zamestnancami CHD Domu Svitania. Obaja mali výborný pocit, dobre sa zabavili, získali novú skúsenosť, spoznali nových ľudí a prostredie. Účasť na plese by si chceli o rok zopakovať.

Dopravu z DSS Moravský Sv. Ján a späť do DSS im zabezpečila jedna zo zamestnankýň zariadenia.

Tento ples organizuje Vstúpte, n.o. už viac ako 10 rokov. Stretávajú sa na ňom ľudia s postihnutím aj bez postihnutia a vždy je na ňom skvelá atmosféra.

2022

Prišiel k nám Mikuláš 2022

Deň otvorených dverí v Vstúpte n.o. Malacky

Prijímatelia s.s. sa v sprievode personálu zúčastnili dňa 4.11.2022 na exkurzii vo Vstúpte, zariadení sociálnych služieb v Malackách. Vstúpte, n.o. sa znovu otvorilo po komplexnej rekonštrukcii. S novým výťahom a pristavením veľkého ateliéru sa stalo priestranným a bezbariérovým priestorom na poskytovanie s.s. na dennej báze, pre mladých ľudí s mentálnym a kombinovaným postihnutím. Okrem rehabilitačného strediska má Vstúpte aj chránenú dielňu, ktorá najviac zaujímala našich prijímateľov. Tvoria tu krásne výrobky z keramiky ale aj iné predmety darčekového alebo úžitkového charakteru. Chránená dielňa slúži zároveň aj ako predajňa a výrobky sú na predaj pre bežnú verejnosť. Naši prijímatelia tiež vyrábajú v dielňach rôzne dekoračné aj úžitkové predmety a načerpali tu množstvo inšpirácie pre svoju prácu.

Želáme všetkým vo Vstúpte, n.o. veľa zdravia a ďakujeme za pozvanie na milú akciu.  Kolektív z DSS Moravský Sv. Ján

Dovolenka v Starej lesnej

Vyrezávanie tekvíc

Rozlúčka s letom

Letná olympiáda ve Frídku Místku

V dňoch 22.9. a 23.9.2022 sa zúčastnilo družstvo 5 športovcov/ prijímateľov s.s. z DSS Moravský Sv. Ján spolu so sprievodcami z radu personálu na športovej olympiáde vo Frýdku Místku v Česku.

Na olympiádu sme dostali pozvanie od Handicap centrum Škola života Frýdek-Místek, o.p.s. v spolupráci s KO SPMP v ČR, ktorý zorganizoval už 25. ročník tejto celoštátnej športovej olympiády pre ľudí s mentálnym postihnutím s medzinárodnou účasťou o putovný pohár primátora mesta Frýdek Místek.

Naši zúčastnení prijímatelia sociálnej služby dosiahli skvelý výsledok, získali nasledujúce medailové pozície:

 • 2.miesto v hode kriketovou loptičkou – Zdenko Hmirák
 • 2.miesto v štafete družstiev 5 x 80 m
 • 2. miesto v celkovom poradí družstiev podľa počtu získaných bodov
 • 1. miesto v preťahovaní lanom 

Ide o prvú účasť športovcov z DSS Moravský Sv. Ján na takomto podujatí. Sme nesmierne hrdí na naše medailové umiestnenie. Pre prijímateľov s.s. je to motivácia k pohybu, k trénovaniu, k rôznym pohybovým aktivitám. Vidia za tým ďalšiu účasť na skvelej akcii, kde si našli nových kamarátov, zažili veľa nového a nepoznaného. Pre personál je to skvelá ukážka toho, aké výsledky sa dajú dosiahnuť so systematickou prípravou športovcov/ prijímateľov s.s.

Účasť na Olympiáde bola finančne podporená z projektu Priama podpora transformácie v podmienkach DSS pre dospelých Moravský Sv. Ján.

AUTOBUS DOBREJ VÔLE 

Dnes nás prišiel potešiť AUTOBUS DOBREJ VÔLE  s DFSK RAGAČINKA HRUŠOV v rámci projektu kultúrno-humanitné podujatie ľudí mimo vlastného domova. Počas milého vystúpenia nás deti ponúkli domácimi dobrotami a ovocím.

Ďakujeme účinkujúcim deťom a realizačnému tímu.

Hubárska sezóna

Naši šikovní hubári

Obrázok 1 z 1

Veľká Noc

Sviatky jari naši klienti privítali farbením vajíčok v cibuľkových šupkách s pomocou zelených lístkov, ktoré si sami nazbierali. Nafarbené uvarené vajíčka ihneď ochutnali. 😊

2021

Pripravujeme sa na Vianoce 2021

Prišiel k nám Mikuláš

2020

Tvorba našich šikovných klientov

Prišiel k nám Mikuláš

Vonkajšie práce

2019

2018

Maškarný ples

Týždenný pobyt v Južných Čechách

Bojnice

Ranč Bojná

Týždenný pobyt vo Vysokých Tatrách

Katarínska zábava